The Original Doppelganger - 3. kapitola

5. května 2014 v 22:40 | erevin |  The Original Doppelganger
Popis: Bonnie se seznamuje s Tatiou, která vypráví svůj životní příběh.
Poznámky: Tahle povídka má vážně malý ohlas, takže další kapitolu přidám, až tu bude alespoň pět komentářů. Vážně prosím komentujte a děkuji těm, co tak činí, protože to dodává ohromnou motivaci.


"Dobrá," promluvila po chvíli ticha Elena, "co kdybyste se už nechali, musíme naplánovat, jak zabít Klause. Opakuji najít ne zabít," a hodila významný pohled po Damonovi.
"Fajn. Přiveďte tu svou čarodějku Bonnie, ať provede vyhledávací kouzlo," vymyslela jsem plán.
"Tak jo. Zavolám jí," chopila se toho Caroline a zavolala jí.
"Bude tady za chvilku," oznámila potom, co vypnula hovor.
Mezitím se mě a Damona snažili Elena i Caroline držet od sebe, ale ten imbecil po mně pořád házel vražedné pohledy.
Asi po čtvrt hodině se ozvalo zaklepání na dveře. Elena tam došla a dovedla svou čarodějnickou kamarádku k nám do obýváku. Když mě Bonnie uviděla, tak se zarazila a já ucítila bolest v hlavě. Nebyla velká, protože já jsem 1 000 let stará upírka, tak není snadné mě přemoct jen kouzly, ale pořád to bylo docela nepříjemné.
"Můžeš toho prosím nechat? Já nejsem Katherine," požádala jsem jí.
"Cože?" zasmála se nevěřícně tmavovlasá čarodějka.
"Bonnie. Ona vážně není Katherine," snažila se jí zastavit Elena, ale bohužel neúspěšně.
"Ale vždyť vypadá úplně stejně jako ty a žádná jiná dvojnice není," namítla Bonnie.
"Já jsem Původní dvojnice. Jmenuju se Tatia," představila jsem se už nevím pokolikáté a už mě to docela štvalo.
Najednou ta bolest přestala. I přesto, že ta bolest nebyla nesnesitelná, tak to byla úleva.
"Může mi to někdo vysvětlit?" žádala Bonnie.
Elena i Caroline začali vysvětlovat, zatímco Damon po mně pořád vrhal vražedné pohledy.
Žádná změna, pousmála jsem se v duchu.
"Tatio," ozvala se pořád trochu nervózní Bonnie, "já nemůžu provést kouzlo, když nemám nic, co by Klausovi patřilo."
"To jsem jediná, kdo tu přemýšlí?" povzdechla jsem si, "Klaus je se Stefanem, takže stačí provést kouzlo na vyhledání Stefana."
"Dobře. Tak co ze Stefanových věcí použijeme?" zeptala se blonďatá upírka.
"Skočím pro nějaký Stefův deník," řekl Damon a mrkl na Elenu.
To snad není možné. Pár měsíců tu není jeho bratr a on už s Elenou flirtuje. To je neuvěřitelné, pomyslela jsem si.
Damon se zvedl a odešel do Stefanova pokoje. Já a holky jsme připravovali vše, co bylo potřeba a když se vrátil Damon s jedním z deníků, tak se Bonnie pustila do kouzla. Začala odříkávat kouzlo. Potom zvedla hlavu a řekla: "Našla jsem ho. Je v Chicagu."
"Výborně. Tak vyrážíme," prohlásila jsem rozhodně.
"Počkej ještě," zarazila mě Bonnie.
"Co?" ptala jsem se netrpělivě.
"Elena říkala, že hledáš Klause, protože s ním chceš mluvit, ale mě moc nedává smysl, proč bys jen kvůli něčemu takovému riskovala to, že tě kdykoliv můžeme zradit. Vsadím se, že bys dokázala najít spoustu jiných způsobů, jak Klause najít," prohlásila Bonnie.
Dotkla jsem se svého denního prstenu. Měla jsem na něj spousty vzpomínek, protože ten prsten pro mě měl daleko větší cenu než jen to, že mi umožňoval chodit na slunce. Uvědomila jsem si, že alespoň Eleně dlužím vysvětlení.
"Máš pravdu. Můžu Klause najít sama bez problémů, ale myslím, že vám svým způsobem dlužím záchranu Stefana," řekla jsem jim.
"Ale proč?" zajímalo Elenu.
"Předtím, než šel Klaus zlomit kletbu, jsem mu poslala dopis, kde bylo, že pokud se ho Elijah pokusí zabít, tak ať mu řekne o tom, že žádný z jejich sourozenců ve skutečnosti v oceánu neskončil," vysvětlovala jsem jim.
"To nechápu. Proč by si Elijah myslel, že některý z jeho sourozenců byl v oceánu?" ptala se Elena.
"Minulé století se Klaus a Elijah neustále hádali a během druhé světové války to vyvrcholilo. Elijah už nedokázal snést pohled na to, jak umírají nevinní, protože to Klaus začal druhou světovou. Následkem toho Elijah Klause opustil. Po válce se ho snažil 15 let najít, to Klaus ale nevěděl, takže když se to Elijahovi povedlo, tak mu jenom namluvil, že jejich rodinu naházel do oceánu. To proto se ho Elijah snažil zabít."
"Takže jsi celou dobu proti nám," prohlásil rozhodně Damon.
Viděla jsem Elenin pohled, který jako by mě odsuzoval, ale to jsem nesnesla.
"Já vám nikdy nechtěla ublížit. Vy se snažíte ochránit svou rodinu a já zase tu svou. Původní jsou má rodina a Elena také. Té bych nikdy neublížila," snažila jsem se jim to vysvětlit.
"Jaký opravdový vztah máš k Původním. Chci to slyšet celé Tatio," řekla mi Elena.
"Tak dobře," rozhodla jsem se jí vyhovět.
"Moji rodiče byli velice chudí, ale přesto si moc přáli dítě. Bohužel, má matka zemřela při porodu a můj otec se zranil, když mi byly čtyři, takže už se nemohl moc pohybovat. Musela jsem chodit pro bylinky sama do lesa a vařit.
Nebylo to pro nás snadné, ale jednou když mi bylo šest, jsem si v lese zranila nohu a nebyla jsem schopná dojít domů. Našel mě tam kluk a odvedl mě do ke mně domů. Představil se mi jako Elijah. Později jsme se spřátelili a já poznala i zbytek jeho rodiny. Elijah byl můj nejlepší přítel, Niklaus můj blízký kamarád, Rebekah má nejlepší kamarádka a Kol a Henrik mě vždy dokázali rozesmát, s Finnem a jejich rodiči jsem si moc nerozuměla -".
"Počkej," zastavila mě Caroline, "nějak jsme se v těch jménech ztratili."
Vysvětlila jsem jim, kdo je kdo a pokračovala ve vyprávění: "Všichni mně i mému tátovi pomáhali s jídlem i s oblečením. Po letech jsme se já a Elijah stali více než přáteli. Trávili jsme spolu ještě víc času a dokonce jsme plánovali společnou budoucnost.
Byl zrovna den, kdy chtěl mého otce požádat o mou ruku, když mi Niklaus řekl, že mě miluje. Najednou jsem si uvědomila, že kdybych si Elijaha vzala, že tím zničím jejich bratrské pouto a to jsem nemohla, tak jsem Elijah odmítla a řekla jsem mu, že bychom měli zůstat přáteli. Nikdy jsem v jeho očích neviděla tolik bolesti. Elijah mi pak dal tenhle prsten," ukázala jsem na svůj denní prsten, "a řekl, že to je připomínka toho, že mě nikdy nepřestane milovat.
Nedlouho poté byl jejich bratr Henrik zabit a jejich rodiče je proměnili v upíry. V ten den jsem si uvědomila, jak jsem byla naivní. V jeden den skončili všechny mé sny. S Elijahem jsme si přáli mít dům, děti, vnoučata, zestárnout a zemřít, ale on se stal nesmrtelným a všechno už to bylo nemožné. Já jsem pak byla obětovaná pro kletbu a Elijah šel dál, tak jak měl."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je lepší?

Elijah
Klaus

Komentáře

1 Wer Wer | E-mail | Web | 6. května 2014 v 19:00 | Reagovat

Klaus rozpútal 2.svetovú vojnu? Vždy som chcela niekde napísať, že to bol práve on, takže som rada, že to napadlo aj niekomu inému, nielen mne :D
Príbeh s Elijahom a Klausom, to všetko sa mi moc páčilo.

2 Katarína Katarína | Web | 7. května 2014 v 20:13 | Reagovat

Klaus a druhá světová :D Příběh Tatii se mi moc líbil a už se těším na další kapitolu!

3 Regrie Regrie | 10. května 2014 v 8:05 | Reagovat

Moc pěkná povídka!
Zrovna dneska jsem navštívila tvůj zrovnanalezený blog. Jsem touto povídku unešená :-D

4 Kami Kami | 12. května 2014 v 10:11 | Reagovat

Milujem túto poviedku .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama